Divokosť v srdci

Autor: Jana Shemesh | 30.9.2014 o 11:28 | Karma článku: 17,20 | Prečítané:  8259x

Tal v partii hovorila, že o nohu prišla pri nehode na motorke. Nosila koženné oblečenie a tričko s nápisom Divokosť v srdci. To, že jej nohu od kolena v puberte amputovali kvôli osteosarkómu sa jej nezdalo dostatočne "cool". Veľmi chcela zapadnúť medzi motorkárov. S amputovanou nohou vyzerala ako pirátka ciest, ako niekto, kto poriadne riskoval a potom mal odvahu znovu sadnúť na motorku. Jednoducho ako niekto, kto má divokosť v srdci. 

Mala sedemnásť rokov, keď jej lekári povedali, že tumor pod kolenom je príliš veľký na to, aby ho mohli vybrať. Ohrozoval aj nervy a cievy a preto museli pristúpiť k drastickej amputácii. Rakovinu to ale zastavilo. Tal prišla o nohu vo veku, keď sa dievčatá chcú veľmi páčiť a keď je dokonalý vzhľad nad zlato. Minisukne vystriedali koženné nohavice a partia, kde u dievčat uznávali skôr odvahu ako krásu. 
Držala sa silného chlapa na mohutnej motorke. Prebrázdila s ním a s jeho partiou Izrael aj časť Európy. Rodičia boli zdesení, lekárom sa to tiež nejavilo ako vhodné hobby. Tal ale veľmi chcela. Vydržalo jej to tri roky. Krátko po dvadsiatke ju sklátili bolesti ramena a lakťa. Recidíva. Oveľa agresívnejšia ako predchádzajúca epizóda. 
Lekár jej povedal, že sa spolu bavia o mesiacoh, nie rokoch. Išla ešte na poslednú jazdu. Nikomu nič nepovedala. V cieli cesty nebola schopná sama zliezť z motorky. Odvtedy je v nemocnici. Vozia ju k nám na terapeutickú skupinu. Je z nej už len kôpka pokazených kostí zabalených v obväzoch a dlahách. Keď rozpráva svoje príhody, mám pocit, že ju viacerí obdivujeme. Zažila slobodu, voľnosť, žila naplno takmer do konca a nevzdala sa. Nedala si zobrať divokosť svojho srdca. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?