Tajomstvo

Autor: Jana Shemesh | 16.9.2014 o 15:50 | Karma článku: 15,36 | Prečítané:  9176x

V škole mojej dcéry nevedeli o tom, že som chorá. Rozhodli sme sa ešte minulý rok, že o tom nepovieme ani jej triednej. Nechceli sme, aby Ruth všetci ľutovali a prípadne jej poľavovali len pre to, že má chorú mamu. Lebo to sa medzi ľuďmi dosť vyskytuje. Už mi aj narástli vlasy, pribrala som na únosnú mieru a nenosila som obviazané ruky, aby som zakrývala modriny od kanýl. Všetko hralo v náš prospech. Až do včera. 

Išla som na rodičovské, prišlo mi na školskej chodbe nevoľno a aby som zabránila pádu na tvrdú podlahu, tak som sa učupila k stene. Po čele mi stekali prúdy potu a triasli sa mi ruky. Nie netypická vec. 
Samozrejme sa pri mne pristavili ľudia, niekto zavolal mamy, čo sú zdravotné sestry, aj jedného otca, záchranára. Klasické otázky, či je to po prvý raz, či som inak zdravá, či nemám problém s tlakom, diabetes, či nie som tehotná. Musela som povedať pravdu. Som onkologický pacient a som uprostred liečby. Nepotrebujem sanitku, len si niekde ľahnúť. Rozumej: niekde, kde sa ľudia nepremávajú ako na korze a nehoria od zvedavosti. 
Nasledoval telefonát manželovi, presun do zborovne na kolieskovom kresle 
riaditeľky, poháre vody, cukríky, tiché slová podpory, nefalšovaný šok. Do toho moje vydesené dieťa, ktoré prišlo s otcom pre mňa a ktoré sa veľmi rýchlo otriaslo, lebo sa ocitlo v pre žiakov zakázanej zborovni a zrazu malo nový zážitok. 
Summa summarum, to čo sme sa snažili nepovedať, sa prevalilo. Keby sme na začiatku zvolili diskrétne oznámenie, bolo by to menej dramatické ako včera. Ruth sa tak či tak nevyhne ľútostivým pohľadom a ja nemožným otázkam. Pred istými vecami neutečiete, môžete ich len oddialiť. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?