Bracha

Autor: Jana Shemesh | 15.7.2013 o 8:38 | Karma článku: 21,20 | Prečítané:  5239x

Bracha sa nikdy, ale nikdy nesťažovala. Nikdy nevzdychala, neplakala, nenadávala na drahé lieky, ani na to, koľko musí čakať, kým jej zdvihnú telefón v poisťovni.

Na podpornej skupine nikdy nehovorila o strachu, smútku či hneve. Ako keby týmito emóciami ani neprechádzala. Bracha bola až stoicky pokojná a vyrovnaná. Vždy odpovedala, že sa má dobre a myslela to vážne. Len jej telo ukazovalo, že to tak nie je. Schudla, prepadla sa jej tvár, chodila čoraz opatrnejšie a pomalšie. Usrkávala vodu z pohára a pokojne čakala, kým ju zavolajú na ďalší ožiar. Raz sa im pokazil prístroj a museli zrušiť všetkých objednaných pacientov. Všetci boli samozrejme nahnevaní. Bracha sa postavila, pobrala sa domov a čakala, kým jej zavolajú, kedy má ďalší termín. Priznám sa, jej pokoj ma až rozčuľoval. Raz som sa jej opýtala, ako to robí. Odpovedala mi, že celý život bola ako na ihlách. Stále sa ponáhľala, stále niečo vylepšovala, s ničím nebola spokojná a vytočila ju každá hlúposť. Pre svoj perfekcionizmus prišla o dobrú prácu, lebo jej podriadení nemohli zniesť jej tempo a nároky. Deti a vnúčatá k nej chodili stále menej, lebo ich sústavne kritizovala. Manžel ju opustil už dávno. Potom ochorela. Na chorobu zostala sama. Lebo na začiatku na všetkých len štekala. Ľudia pomáhajú a podporujú radi, ale nechcú byť odháňaní. Bracha si nosila z onkológie stále horšie správy a nemala ich komu povedať. To ju žralo ešte viac ako tá pliaga. Je racionálna žena a po čase sa rozhodla, že to musí zastaviť. Pre svoje dobro, pre dobro všetkých okolo. Stálo ju veľa energie zmeniť sa, či aspoň pracovať na zmene. Z neznesiteľnej choleričky sa stala takmer flegmatička. Potešili sa jej známi a v poslednom čase majú pre ňu potešiteľné správy aj jej lekári.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?