Kým nás choroba nespojí

Autor: Jana Shemesh | 5.12.2011 o 17:02 | Karma článku: 24,52 | Prečítané:  5476x

Sedeli sme spolu na lavičke. Pestovaná dáma, čo sa nervózne obzerala ako všetci, čo sú tu po prvý raz. Opýtala sa ma, na koho čakám. A ja že na nikoho. Ja sa tu liečim.

Videla som, že sa potrebuje rozprávať, tak som sa teda opýtala, na koho čaká ona. Lebo bolo zrejmé, že pacientka nie je. Povedala, že na svojho exmanžela. A snúbenca zároveň.Zrazu som to bola ja, kto nevedel, kam sa pozerať. Nechcela som na ňu rovno vyvaliť oči. Tak som len šepla, že to je obdivuhodné. Na onkológii to totiž zväčša prebieha opačne. Ľudia sa pod bremenom choroby, ktoré môže byť ťažšie ako láska rozchádzajú, a nie znovu schádzajú. Ja sama som si viac ako raz potichu položila otázku, či mám právo svojho muža vláčiť mojimi peripetiami a raz som ju vyslovila aj nahlas. A veľmi často, keď ma nahnevá neumytý riad, ktorý ja "chuderka chorá" musím poumývať, sa pýtam, čo by som robila ja, keby to bolo naopak. Bola by som vždy naladená na fňukanie, zlé a horšie správy, kopiace sa účty, výčitky typu neumytý riad, hnusné podpásovky typu "veď už len čakás, kedy umriem"? A vie na toto vôbec niekto skutočne, ale skutočne úprimne odpovedať? Kto nezažil, nech radšej ani neskúša. Bývalý a budúci muž tej dámy nevyzeral dobre, a v kontraste s jej perfektným zovňajškom, sa to ešte viac ukázalo. Netuším, prečo sa rozišli a potom zase zišli. Ani to, kto inicioval rozvod a kto to dal zase dokopy. Viem len, že za tým je veľa odpúšťania, obetovania, akceptácie, pokory, sily a slabosti. Veľa lásky.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?