Chcem je správne slovo

Autor: Jana Shemesh | 6.1.2011 o 12:10 | Karma článku: 21,98 | Prečítané:  10124x

Veľa ľudí mi povedalo, že musím žiť. Lebo som ešte mladá, mám malé dieťa a veľa vecí pred sebou. Akoby život bol povinnosť. Život je ale radosť a pre to si hovorím, že musím nie je dobré slovo. Ja chcem žiť.

Chcem zažiť, aby sa z môjho muža pri mne stal šuchtavý, ufrfľaný dedo. A aby sme stihli tie veci, na ktoré sme doteraz nemali čas, lebo sme ho trávili po doktoroch a čakaním na výsledky. Chcem vidieť vyrastať moju dcéru. Kúpiť jej školskú tašku a ak bude chcieť, aj prvú podprsenku. Chcem spoznať jej prvého frajera, mojkať jej deti a kritizovať ju za to ako ich rozmaznáva. A mala by som to byť ja, kto, keď na to príde čas, zatlačí oči rodičom. Nechcem, aby sa príroda načisto zbláznila a malo by to byť naopak. Som osoba konzervatívna a verím v prirodzený vývoj. Pre mňa je jeho prejavom aj to, že deti nosia kvety na hroby rodičov. Ak je to inak, je to krutosť najkrutejšia. A chcem žiť aj pre seba. Chcem mať vrásky zo staroby, nie z útrap choroby. Chcem, aby ma boleli kolená z opotrebovanosti a nie pre to, že beriem liečbu, ktorá mi pomáha, ale platím za ňu v podobe iných zdravotných ťažkostí. A chcem sa so svojimi kamarátkami rozprávať o nových poťahoch na gauč a nie o novom kole ožarovania a o tom koľkokrát som dnes mala hlavu sklonenú nad záchodovou misou. Lebo život nemá byť o bremene povinností, ale o radosti z maličkostí. Keď sa zamýšľam nad svojim životom bol doteraz skôr o "musím". Musím stihnúť to a to, musím byť perfektná mama, musím rýchlo napísať článok, dobre navariť a ukázať ako to všetko zvládam. Keď zdolám túto sviňu, napíšem si zoznam toho, čo chcem. Bude dlhý. Čaká ma dlhý život.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?