Moniho druhá šanca

Autor: Jana Shemesh | 2.12.2014 o 19:43 | Karma článku: 18,13 | Prečítané:  4277x

Moni celý život prosil o druhú šancu. Keď ho vyhodili z univerzity, lebo neodovzdával seminárne práce, keď ho do pekla posielali frajerky, keď sa s ním rozviedla žena a jeho syn, ktorý ho pristihol s milenkou, mu zabuchol pred nosom dvere, aj keď mu rodičia povedali, že mu už ďalej nemôžu pomáhať financovať jeho nákladný život. 

So striedavým úspechom sa mu darilo si druhé šance vyžobrať. Moni nebol práve šťastný, ale sťažovať sa nesťažoval. Stále dostával viac ako dával, stále vedel niekoho učičíkať planými sľubmi, že už sa spamätá. Tak prešlo päťdesiat rokov. 
Potom ochorel. Jedna z najhorších onkologických diagnóz. Rakovina pankreasu. Už neoperovateľná, len s odporúčaním na dobré oddelenie paliatívnej medicíny. V priebehe pár mesiacov sa z udržiavaného chlapa v najlepších rokoch stal vychudnutý starec odkázaný na pomoc aj pri tých najintímnejších úkonoch. 
Teraz by strašne potreboval druhú šancu, ale lekári krútili hlavami. Zo všetkých zlých možností na Moniho spadli tie najhoršie. Bol bez šance. Prvý raz po toľkých rokoch a ešte v takejto veci. Bol to pre neho šok. Zosypal sa z toho. Nebolo koho prosiť, oblbovať. Nevedel komu doniesť kvety, čokoládu, pre koho sa pofŕkať  parfémom a hrať šarmantného. Choroba nebola banková úradníčka, u ktorej si vďaka dobre zahratým hlbokým pohľadom vedel vybaviť zvýhodnený úrok na pôžičku. Toto bolo príliš reálne a príliš na kožu. 
Moni bol u nás v skupine len na niekoľkých sedeniach. Zabával nás príhodami o tom, ako na svojej ceste k druhej šanci používal rôzne úskoky. Niektoré neboli vtipné, ale vlastne kruté. Moni to sám priznal. Hovoril, že svoje druhé šance trestuhodne využil na samé hlúposti. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?