Sigalit

Autor: Jana Shemesh | 9.6.2014 o 19:12 | (upravené 10.6.2014 o 5:43) Karma článku: 14,22 | Prečítané:  14769x

Sigalit má 180 centimetrov, jej mama o dvadsať menej. Na tom parkovisku  obidve vyzerali ako kôpky nešťastia. Nejaká sviňa im ukradla ich auto. Ako inak nazvať človeka, čo zoberie na parkovisku pred onkológiou najmenší fiat v celom šírom okolí s jasným označením, že sa v ňom vozí invalid. 


Pre Sigalit to znamená, že sa na liečbu bude musieť voziť verejnou dopravou, čo je ako postaviť sa na pranier alebo čakať na sanitku, čo predpokladá, že sa počas čakania v hale aspoň raz pomočí pri epileptickom záchvate. Ak to bude na začiatku mesiaca, kým ešte majú na plienky, bude to v suchu, ak nie, nastane len ponižujúca hanba. Aj tak je sanitka lepšia ako autobus, tam jej aspoň pomôžu a nepozerajú sa na ňu ako na retardovanú. 
Sigalit bola pred dvomi rokmi ako ostatní. Chodila do práce, síce mizerne platenej, ale mala, čo potrebovala. Ešte aj mame sem tam pomohla. Potom jej povedali, že nemá migrénu, ale nádor na mozgu. Aj ho vybrali, ale operácia spôsobila aj to, že Sigalit máva aj niekoľko epileptických záchvatov za deň. Od takých malých, keď jej len myká ústami až po silné, keď si nič nepamätá. Doktori hovoria, že sa to možno ustáli. Možno.  
Sigalitina mama má 79 rokov a svoju dcéru takmer denne vozila na terapiu. Po operácii nasadili chemoterpiu, pravidelne ju chcel vidieť aj neurológ. Stará pani, s umelým kĺbom a plnou igelitkou liekov na srdce, najazdila v jeden deň okolo sto kilometrov. Po diaľnici, kde sa rútia všetci ako blázni a často tak, že na zadnom sedadle sa jej v záchvate triasla dcéra. 
A potom prišla tá sviňa, čo si musela vybrať práve ich auto. Na nové, ani zánovné nemajú. To viem, lebo aj toto im prakticky za almužnu predala moja kamarátka. Aj by im ho dala, má na to srdce aj možnosti, ale chceli jej zaplatiť. 
Policajti im povedali, že sa nemajú nádejať, že by sa auto našlo. Veď ony sa už dávno nie. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

SVET

Šoky, nefunkčné lepidlo a Trump. Ako Rakúsko už deväť mesiacov volí prezidenta

Z víťazstiev sa už tešili, rozhodne sa až teraz.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?