Kvapka krvi

Autor: Jana Shemesh | 24.2.2014 o 7:33 | Karma článku: 19,44 | Prečítané:  17798x

Sedela som pred počítačom, keď sa to stalo. Najprv taká malá kvapka krvi. Cítila som ako mi steká z nosa. Najprv tak plazivo, potom padala čoraz rýchlejšie až sa roztrieštila na písmene M. Veľmi som ju chcela zadržať. Ale nedalo sa to.

Naučila som sa zadržiavať slzy, potláčať obavy, strach, zlosť, malovernosť, závisť voči zdravým, naučila som si odpustiť si niektoré jedlá aj niektoré činnosti. Nacvičila som si ako predstierať, že je všetko v poriadku, že netuším za sebou tieň, že to beriem s nadhľadom a čiernym humorom. Natrénovala som si presvedčivý úsmev pre svoje dieťa, hoci vnútri plačem. Veľa vecí sa dá držať v sebe. Dlho a pomerne pevne. A potom príde malá kvapka krvi a kráľ je nahý. Z malej kvapky krvi sa vyvinulo celkom škaredé krvácanie a ja som vedela, že je zle. Hrádza sa pretrhla. Nastali plače, kvílenie, nadávanie, sebaľútosť. Nedalo sa držať a vydržať už nič. Recidíva ako vyšitá. Učebnicová, povedala moja doktorka, ktorá vie, že oceňujem, že mi neklame. Vedela som od samého začiatku, že táto choroba je sedením na hojdačke a že nikdy neodíde, hoci sú časy, keď sa neprejavuje. Keď však dlhšie spí, môžete nadobudnúť pocit, že sa možno stal zázrak a stal sa práve vám. A potom stačí malá kvapka krvi. Odniekiaľ sa odvalí a hoci bojuje celé telo, aj mentálna energia, spadne. Fyzikálne zákony sú neúprosné. Zase som tam, kde som už nechcela byť. Aby som to zvládla, musím opäť stavať hrádze. Veľa vecí musím opäť držať v sebe, kým lekári riešia moju chorobu. Staviam ich však z materiálu, ktorý už nie je nový ani stopercentný. To ale nemusí znamenať, že nevydrží. Lebo vydržať musí.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?