Anna

Autor: Jana Shemesh | 30.10.2013 o 10:36 | Karma článku: 16,15 | Prečítané:  12642x

Anna je osamelá matka, má tri deti. Dve z nich majú Downov syndróm, tretie má ťažký diabetes. Ona chodí po operácii prsníka už desať rokov na onkológiu. Výsledky máva raz dobré, raz horšie. Lekári ju vystríhajú, že tak to bude až do konca jej života. Nikdy nebude úplne vyliečená.

Napriek tomu sa podujala na náročnú vec. Keď jej sestra z Odesy zomrela a jej muž chcel dať Anninho synovca do detského domova alebo k pestúnom, nedovolila to. Chlapec prišiel za nimi do Izraela. Anna mu zaplatila letenku, vybavila všetky náležitosti pre získanie občianstva, zapísala ho na hebrejčinu, aby mohol chodiť do školy. Chlapec, teda vlastne mladý, pätnásťročný muž sa jej za to odvďačil tak, že sa stal členom gangu mladistvých, ktorí okrádali bezbranných dôchodcov. Peniaze, a nie málo, zobral aj jej. Vedel, na čo ich mala odložené. Na opatrovateľku pre jej deti, keby náhodou musela ísť ležať do nemocnice. Anna napriek svojej chorobe tvrdo pracuje. Vlastní dva kadernícke salóny, ktoré vybudovala sama, len s pôžičkou z banky. Po večeroch, keď deti spia, ešte doma robí manikúru. Synovec je teraz v polepšovni s najľahším režimom. Aj to vybavila Anna. Hoci sama vie, že to možno nie je dobre. Že by chlapec predtým ako dostane druhú šancu, mal pykať. On nahovoril svoju partiu, aby vykradli aj tetin byt. Viacerí ľudia v našej podpornej skupine Anne rovno povedali, že je príliš naivná a mala by sa starať predovšetkým o seba a tri svoje deti. Ona sa len usmiala a povedala, že je to tak dobre. Keď ochorela, uzavrela s nebom dohodu a vie, čo robí. Viem, že Anna tuší, že "dohoda" je len placebo. Ale aj to niekedy funguje. Len je zle, že Annin spôsob vysporiadania sa z jej chorobou zneužil niekto z jej najbližšej rodiny.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?