David

Autor: Jana Shemesh | 5.3.2013 o 17:35 | Karma článku: 20,93 | Prečítané:  4187x

Niekedy na jeseň som napísala blog o sestričke Bety, v ktorej rodine úradovala rakovina príliš často. Aby to nebolo málo, jej vzdialený príbuzný na Ukrajine dostal tiež rakovinu. Je to 12- ročný chlapec. David.

Na Ukrajine im povedali, že šance sú minimálne a ešte im aj navrhli amputáciu rakovinou zasiahnutej nohy. Jeho rodičia sa našťastie rozhodli poradiť s Bety. Chlapec je už v Izraeli, rakovinu liečia medikamentmi a amputáciu vylúčili ako zbytočný zákrok. Napadnutú kosť mu nahradili implantátom. Chlapec má veľké šance na uzdravenie, čo sa ale nedá povedať o chlapcovi, ktorý s ním ležal na izbe v ukrajinskej nemocnici. Tomu odrezali obe nohy, hoci podľa izraelských lekárov nemuseli, lebo sa ešte dali zachrániť. Betin príbuzný mal jednoducho väčšie šťastie. Bety mu vybavila nemocnicu, americký filantrop pôvodom z Odesy zaplatil celú liečbu, na letenky sa poskladala rodina aj ľudia zo židovskej obce. Chlapcova mama je so synom v Izraeli, býva u Bety a vyvára doktorom špeciality. Je to jednoduchá žena, ktorá nikdy predtým neletela lietadlom ani nebola vo veľkom meste, a takto sa chce odvďačiť. Bety mi cestou zo škôlky (naše dcéry sú spolu v triede) takmer každý deň rozpráva, čo je nové s ich Davidom. Aj o tom, ako spomína na toho chlapca z nemocničnej izby. David je len chlapec, sám ešte nie je ani zďaleka zdravý, ale aj tak si uvedomuje, akú dostal šancu. Bety dokonca povedal, že sa ani nemôže tešiť z toho, že mu zachránili nohu. Verím, že po čase ho to prejde. Zaradí sa do života, odpúta myseľ od zlých dní, lebo tak je to správne a tak by to malo byť. Nemôže sa, a nielen on, ale viacerí, čo sme mali šťastie, cítiť vinný. Môže ale ľuďom pripomínať, že mnohé z toho, čo máme a čo dostávame je inde nedosiahnuteľné.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?