Rady a rany pod pás

Autor: Jana Shemesh | 8.3.2011 o 11:21 | Karma článku: 21,65 | Prečítané:  10858x

Svoj pozemský čas delím na čas pred chorobou a v chorobe. A dúfam, že príde po chorobe. V čase pred chorobou som rozdávala rady na požiadanie a niekedy len tak, z vlastnej iniciatívy. Až teraz, keď mi ľudia nevedome aj vedome dávajú rady, ktoré sú často skôr ranami pod pás, zisťujem, aká strašne "premúdrelá" som bola ja sama. A ako nabubrelo som si myslela, že niekomu pomáham.

Keď mi osoba, ktorá zostáva doma z práce len pre to, že má slabú nádchu, dávala rady, ako sa mám postaviť rakovine a že moje reči o tom, že z mojej dcéry môže byť čoskoro polosirota, sú bludy, mala som sto chutí vyfackať ju. Našťastie to bolo po telefóne a tak som jej povedala, nech drží hubu. Alebo keď ma zahŕňali radami o tom, že rakovina je psychická záležitosť a výsledok stresu a že si za ňu môžem len ja sama. Tak sa po nich kričala, že nech mi vysvetlia aký stres malo to trojročné dievčatko, čo som minule stretla na rádioterapii. A či si aj ona môže za rakovinu. Strašne ma štvalo a štve, keď mi ľudia rozprávajú aká silná mám byť a ako by som si to mala v živote zariadiť. Štve ma to nielen pre to, že strašne tupo a plytko trepú, ale aj pre to, že sa v nich sama vidím. Aj ja som niekedy mala na všetko odpoveď, všetko za iných vyriešila. Stručne, jasne, tak ako sa to pozdávalo mne. Lebo som si myslela, že čo je dobré a správne podľa mňa, je dobré a správne aj pre nich. Bez rozmyslu som vyzývala kamarátky, aby sa rozišli s tým neschopákom, aby sa vykašľali na tú nudnú robotu, aby si nekupovali to a to. Lebo vtedy som mala všetko pod kontrolou. Alebo som si myslela. Teraz nemám pod kontrolou takmer nič a chute na radikálne riešenia ma prešli.Stačila na to taká malá radikálna choroba.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?